top of page

BESTYRELSE

maj1_edited_edited.jpg

Maj Larsen-Lechuga

Stud.oecon
Jordbrugsøkonomi (KU)
og degrowth (UAB)

 

Forperson
maj@rethinkeconomics.org

profilbillede_edited_edited_edited_edite

Andrea Nørgaard Andersen

Stud.polit.
(Københavns Universitet)


Bestyrelsesmedlem og kasserer
andrea.noergaard@rethinkeconomics.org

3d7754_c4eedc49bc1047659c637102b8dbfbfb~

Mathias Dyreborg Zachau

MSc International Business and Politics (Copenhagen Business School)

Bestyrelsesmedlem
mdzachau@gmail.com

agnete_edited.jpg

Agnete Vienberg Hansen

PhD Studerende ved Økonomisk Institut, Københavns Universitet

Bestyrelsesmedlem
avh@econ.ku.dk

anine_edited_edited.jpg

Anine Hvid

Bsc.polit
og stud. MSc i Socio-Ecological Economics and Policy (WU)


Næstforperson
anine@rethinkeconomics.org

Portræt_finans_edited_edited.jpg

Asker Voldsgaard

Ph.d. i Innovation and Public Policy (University College London)

Bestyrelsesmedlem
asker@rethinkeconomics.org

Skærmbillede 2021-01-02 kl. 18.19.52.png

Benedicte Zacho

Cand.scient.pol

Bestyrelsesmedlem

IMG_6085 - 2 (1)_edited.jpg

Arvid Aagaard Sihm

Cand.polit, MSc Economic History, BA historie

Bestyrelsesmedlem

 

Image from iOS_edited.jpg

Sinna Liv Hvass Kure

Cand.merc.int (CBS)




Næstforperson
liv@rethinkeconomics.org

mads_edited.jpg

Mads Falkenfleth

Cand.polit.

 


Bestyrelsesmedlem
mads@rethinkeconomics.org

BBD_foto_edited.jpg

Bothilde Benedikt Nielsen

Cand.oecon.agro

Bestyrelsesmedlem

bottom of page